Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt

hundinuiad

Teema Lisatud
Sass: 2004-10-23 16:48:25
Tahaksin teada,miks hundinui jättis tiigilombis mitu aastat õitsemist vahele ja kui otsustasime lombi kui perspektiivitu krundi piiril täis ajada,otsustas uuesti üle mitme aasta jälle õitsele puhkeda?kuidas ja millal oleks kõige õigem teda kraavikaldale ümber asutada, sest tiigist pole tänaseks enam suurt järgi?
Aiatark: 2004-10-26 19:22:07
Hundinui on taim, mis vajab järjepidevalt vett. Kui kasvupinnas tema jaoks kuivaks jääb, lõpetab ta paremal juhul õitsemise ning halvemal juhul lakkab üldse olemast. Ja see kuiv periood ei pea üldse pikk olema.
Küllap langes veetase kahel eelmisel suvel ikka liiga madalale, sel aastal aga tundsid taimed ennast väga mõnusalt.
Üldist lugemist hundinuiade kohta: sunsite.ee/taimed/oistaim/hundinui.htm.
helsu: 2005-09-12 15:34:59
Ostsin Juhani Puukoolis endale väikesse veesilma väikese hundinuia. See on potiga vees. Mida talvel teha kas võtan välja ja panen keldrisse või .....
Kaia: 2005-09-14 11:23:42
Võta hundinui potist välja, istuta veesilma põhja või veepiirile. Keldris võib hundinuia hoida kevadeni küll, kuid pole garanteeritud tema elusolek kevadeni ilma veeta. Keldris veeanumas säilib ta küll kevadeni, et nui kevadel välja vesisesse kohta istutada.
Jaanus: 2005-12-06 13:16:35
Tere. Äkki keegi oskab aidata ja öelda, kust võiks sel talvel leida hundinuiasid. Nimelt oleks vaja korjata hundinuia tõlvikuid, aga kõik kohad, kus tavaliselt on meeletult hundinuia, on sel aastal väga tühjad. Eriti oleks huvitatud sellistest kohtadest, kus on PALJU hundinuiasid koos.
uudishimulik: 2005-12-06 19:05:30
Mis teete nende hundinuiadega? Küsin sellepärast, et sa pole ainuke otsija.
eneli: 2005-12-09 16:03:47
Kas oled üks neis kes ihaleb hundinuia padja järgi. Tegelikult tuleb vaid sõita näiteks Tallinnast Tartu poole välja ja kõik tee äärde rajatud kuivenduskraavid on nuiasid täis.
siksu: 2012-10-02 11:23:40
Huvitab, kuidas talvituvad hundinui ja kollane võhumõõk, mis on istutatud pottidesse madalasse vette. Kuna nad ju meie kodumaised liigid, siis kas on lootust, et elavad talve üle ka pottides tiigis olles?
siksu: 2012-10-02 11:27:45
Huvitab, kuidas talvituvad hundinui ja kollane võhumõõk, mis on istutatud pottidesse madalasse vette. Kuna nad ju meie kodumaised liigid, siis kas on lootust, et elavad talve üle ka pottides tiigis olles?
ViinaMuri: 2012-10-02 20:22:11
Miks võhumõõka potis tahad kevadeni hoida? Potid on tavaliselt täidetud turbaga ja taimed on ruttu toitainetenäljas (pealegi kasvavad juured poti aukudest välja ning siis läheb juba rüüstamiseks). Istuta sobivasse kohta, minul kasvavad võhumõõgad ka madalas vees siuurepäraselt ja natuke kõrgemal sama hästi. Hundinuiadest hoidun, neist ei saa enam lahti. Kui ehk oleks mõni kirjulehine sort või ... siis ehk, aga külvata tal ei laseks, ei mingil juhul.
Vastamiseks peate Te olema sisselogitud!
Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.