Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eelmise aasta keskkonnasõbralikuim ettevõte on Estonian Cell AS (2020-10-23 07:42:04)

Keskkonnaministeeriumi kantsler Meelis Münt ja Keskkonnainvesteeringute Keskuse juhataja Andrus Treier kuulutasid täna välja möödunud aasta keskkonnasõbralikuma ettevõtte, kelleks osutus Estonian Cell AS. Võitja saab Keskkonnainvesteeringute Keskuselt kuni 35 000 euro väärtuses tuge, et vähendada oma keskkonnajalajälge ka tulevikus.

Estonian Cell AS on Eesti suurim biogaasi tootja, kes rajas uue aeroobse reoveepuhastusjaama, kus kasutatakse uuenduslikku jämemullitehnoloogiat, mis tagab senisest efektiivsema puhastusprotsessi ja puhtama heitvee. Seejuures annab uus reoveepuhastusjaam olulise elektrienergia kokkuhoiu.

Keskkonnaministri Rene Koka sõnul teeb eiti suurt rõõmu teeb see, et jaanuaris valitud nominendid olid kõik tugevad ja seetõttu ei olnud neist võitja välja selgitamine lihtne. "Estonian Cell paistis silma järjepidevusega, tegemist on vastutustundliku ettevõttega, kes otsib uusi võimalusi, et tegutseda loodust säästvamalt" tunnustas keskkonnaminister aasta keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursi võitjat.

"Estonian Cell on hea näide suurest tööstusettevõttest, kes teeb keskkonnahoidlike lahenduste kasutuselevõtuks märkimisväärseid investeeringuid," märkis KIKi juhataja Andrus Treier. "Oluline on esile tõsta just järjepidevust - tunnustasime Estonian Celli sama tiitliga ka 2014. aastal. Keskkonnahoid hõlmab paljusid tegevusi alates teadlikkuse kasvatamisest kuni mahukate investeeringuteni, mis toob lõpuks ka suurima mõju. Heaks näiteks on Estonian Celli hiljutine tähelepanuväärne investeering pleegitusprotsessi ja reovee aeroobse puhastussüsteemi ümberehitamiseks, kuhu KIK ka õla alla pani. Loodame, et tiitliga kaasnev auhinnaraha innustab võitjat sama sihikindlalt jätkama ning annab head eeskuju teistele ettevõttetele keskkonnateemade põhjalikul mõtestamisel. Ootame kõiki juba järgmisel aastal konkursil osalema!"

2019. aasta keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursil osales kokku 24 kandidaati. Jaanuaris selgusid lisaks tunnustuste ja eriauhindade saajatele neli nominenti, kes kandideerisid ettevõtte üldvõidule, mis plaaniti anda välja juunis toimuma pidanud keskkonnagalal. Lisaks Estonian Cellile olid nominentideks:

UpSteam Eesti OÜ

UpSteam on Eesti ettevõte, kes pakub uuenduslikku autopesuteenust, mida saab tellida mobiilirakenduse või veebiplatvormi kaudu. Teenust osutatakse nii autopesuks mõeldud kaubikute kui ka jalgratastega. Auto pesuks kasutatakse keskkonnasõbralikke pesuvahendeid ning autode ümbrus jääb pärast pesu puhtaks. UpSteami jalgratastel autopesu võimaldab auto väljast puhtaks pesta ligikaudu 1 liitri vedelikuga.

Eesti Pandipakend OÜ

Eesti Pandipakend on pandipakendite kogumisega tegelev taaskasutusorganisatsioon, mis on 15 tegutsemise aasta jooksul kokku kogunud ja taaskasutusse suunatud üle 3,8 miljardi pandiga joogipakendi. 2019. aastal tõi turule prügistamist vähendavad korduskasutatavad panditopsid.

Lindström OÜ

Tekstiili renditeenuse ettevõte Lindström järgib ringmajanduse põhimõtteid, et vähendada materjalikulu, tegevuskulusid ja jäätmete hulka ning seeläbi ka ökoloogilist jalajälge. Enamik Lindströmi tekstiilitoodetest saab oma elutsükli lõppedes uue elu -õlilappidest õlimatid, õlimattidest imamispoomid, hotellitekstiilidest puhastuslapid, froteerättidest uued rõivad, tööriietest kaelarätid, ostukotid, majade isolatsioon, vaipadest asfalt, poksikoti täide jne. Isegi pesumajades on leitud võimalus vee taaskasutamiseks- töörõivaste loputusvesi kasutatakse porivaipade eelpesuks.Allikas: Keskkonnaministeeriumi ja Keskkonnainvesteeringute Keskuse pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.