Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kolm Eesti ettevõtet saavutasid Euroopa Keskkonnaauhinnagalal hõbemedali (2020-11-05 08:24:41)

Roofit Solar Energy, Estanc AS, Reverse Resouces võitsid "European Business Award for the Environment 2020-21"konkursil hõbemedali. Kokku laekus konkursile 94 soovijat kokku 16-st Euroopa riigist.

Roofit Solar Energy pälvis hõbemedali keskkonnasõbraliku toote valdkonnas. Roofit.solar on kiirelt arenev Eesti ettevõte, kes on välja arendanud maailmas unikaalse monokristalsete ränielementidega integreeritud metallist katusematerjali. Innovatiivne päikesekatus näeb välja nagu traditsiooniline teraskatus ja on elektriliselt sama võimas nagu tavalised päikesepaneelid. 2018. aastal võitis Roofit Solar Energy OÜ Keskkonnaministeeriumi Keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursil investeerimisauhinna.

Estanc AS jõudis hõbemedalile keskkonnajuhtimise kategoorias. Ettevõte valmistab projektipõhist protsessitehnikat, olles spetsialiseerinud soojusvahetite, skruuberite ja survemahutite valmistamisele. Ringmajanduse väärtustamiseks on neil täna survekatsetel kasutusel vihmavesi ning sel viisil hoitakse kokku miljon liitrit puhast joogivett, lisaks kasutavad nad taastuvatest allikatest toodetud elektrit ning kontori põrandaid katavad ookeanist korjatud plastikust tehtud vaibad.

Reverse Resouces sai hõbemedali äri ja rahvusvahelise koostöö kategoorias. Ettevõte tegeleb protsesside ja toetava tarkvara arendamisega rõivatootmistehastes tekstiilijääkide välja selgitamiseks ja taaskasutusse suunamiseks. Sihtgrupiks on rõivatootmise tehased, tekstiilijääkide töötlejad, jääkide tarnijad (kogumine, ladustamise, logistika) ning suured rõivabrändid. Süsteemne koostöö on aluseks ringmajanduse edendamisele Eestis.

"Juba kolme ettevõtte jõudmine Euroopa Keskkonnaauhinna finaali oli suur saavutus ja hõbemedalite võitmine seda enam," rõõmustas keskkonnaminister Rene Kokk. "Kindlasti annab sellistel võistlustel osalemine enesekindlust ja tutvustab Eestit, kui innovatiivset keskkonnahoidlikku maad."

Euroopa Keskkonnauhinda jagab Euroopa Komisjon alates 1987. aastast iga kahe aasta tagant.

Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.