Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaagentuur lõi käpad PÖFFI hundiga (2020-11-12 08:36:48)

Keskkonnaagentuur esitleb esmakordselt 12. novembril algava Pimedate Ööde Filmifestivali raames keskkonnafilmide eriprogrammi, et aidata kaasa ühiskonda puudutavate keskkonnateemade käsitluste jõudmisel kinosõpradeni. Filme juhatavad sisse kinopublikule Keskkonnaagentuuri erinevate valdkondade spetsialistid, lisaks aitavad agentuuri ulukispetsialistid avada lühikeste videoklippide näol PÖFFI vapilooma hundi olemust.

Keskkonnaagentuur vastutab igapäevaselt riikliku keskkonnaseire korraldamise eest, annab prognoose ja hoiatusi keskkonna, sealhulgas ka ilmateenuse valdkonnas.

"Ühisosa leidmine PÖFFi-ga polnud raske, kuna lisaks hundile, kes on festivali vapiloom ja üks agentuuri poolt seiratavest ulukitest, on ka meie jaoks oluline, et riigipiire mittetundvad mitmekihilised keskkonnateemad alates kliimast lõpetades elurikkuse või jäätmetega, jõuaksid võimalikult suure hulga inimesteni," kommenteeris Keskkonnaagentuuri juht Taimar Ala. "Koostöö alustamisel lähtusime põhimõttest, et uued algatused on olulised ning teisalt aitab see meil kõigil mõtestada justkui ajastu märgina erinevaid arusaamu tänasest keskkonna olukorrast. Usun, et sel aastal käivitunud keskkonnafilmide programmist ning koostööst PÕFFi-ga võidavad kõik- nii kinopublik kui meie keskkonnaasutusena," rääkis Keskkonnaagentuuri juht Taimar Ala. Nende filmide kaudu ei jagata hinnanguid või tegutsemisjuhiseid, vaid jälgitakse pigem inimlikust vaatenurgast teemade olulisust ning rolli kaasaja ühiskonnas.

12. novembri õhtul avataval Pimedate Ööde filmifestivalil on neli võistlus- ja 11 eriprogrammi 33 maailma- ja 29 rahvusvahelise esilinastusega. Filme on võimalik vaadata nii kinos kui veebi vahendusel. Kokku saab veebis vaadata 112 filmi - igast Eestimaa nurgast, kuhu ulatub internet. Virtuaalne PÖFF jõuab publikuni veebiplatvormide Shift72 ja Elisa Stage vahendusel.

Keskkonnafilmide eriprogrammis näidatakse käesoleval aastal kokku viit erinevat filmi, muuhulgas ka maailmas laineid löönud GretaThunbergi lugu. Programmi ülevaadet näed siit: https://poff.ee/keskkonnaagentuur-esitleb-p-oe-ffi-keskkonnafilmide-eriprogramm/Allikas: Keskkonnaagentuuri pressiteade
Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.