Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartus algas uisuväljaku ehitamine (2020-11-16 08:25:44)
 

Tartu linn alustas Raekoja platsil suudlevate tudengite purskkaevu ümber ligi 1000 ruutmeetri suuruse uisuväljaku ehitamist. Uisuväljak, mis jääb avatuks veebruari teise pooleni, valmib koos Valguskülaga advendiaja alguseks.

Mitmeid aastaid teostamisvõimalusi otsinud ettevõtmine saab teoks tänu erasektorile. OÜ Giga Investeeringud poolt linnale tasuta kasutusse antav jää tootmise ja hooldamise mehhanism on valmistatud suure kogemusega Soome ettevõtte poolt. Väljaku rajamisega alustab soomlastest ja eestlastest koosnev meeskond selle nädala teises pooles ja paigaldatavat mehhanismi võib võrrelda suure külmkapiga.


Kogu tehnilist lahendust ja uut valgustehnikat on aastaid võimalik kasutada ka mujal linnaruumis. Raekoja platsile on uisuväljak Tartu jõululinna osana planeeritud esialgu kolmeks talveks.


Uisuväljaku kasutamine on tasuta ning väljaku vahetus läheduses asuvast paviljonist saavad nii suured kui ka väikesed huvilised uiske rentida. Äripäeviti on pärastlõunani eelisjärjekorras väljakust rõõmu tundma oodatud koolilapsed.


Advendiaja alguseks naaseb raeplatsile ka mõnevõrra uuenenud sisuga klaaspaviljonidest koosnev Valgusküla, mis võimaldab talvise koolivaheaja lõpuni mõnusalt, hajutatult ning ülekorraldamata moel aega veeta, värskes õhus viibida ja ringi luusida. Valguskülasse naasevad kohvi- ja piparkoogimüüjad, saanisõidud ja ponid, supermunejatest kanapere, Jõululinn Tartu klassikaks muutunud põhumaja ja mitmed uue sisuga klaasmajakesed ja atraktsioonid, mille loomisesse panustavad teiste seas nii Vanemuise teater kui ka Eesti Rahva Muuseum.


Seoses koroonaviiruse levikuga ei toimu sellel aastal Raekoja platsil tavapärasel moel mitmeid armastatud üritusi, sh advendiküünalde ühiseid süütamisi.

Allikas: Tartu Linnavalitsuse teade (Tartu uudised)


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.