Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
2020. aasta tehingud näitavad kinnisvaraturu struktuuri muutust (2021-02-03 08:44:40)


Maa-ameti 2020. aasta kinnisvaraturu analüüs näitab, et Eestis toimus 60 180 võõrandamistehingut, millest 50 208 olid ostu-müügitehingud. Eelmise aastaga võrreldes kasvas tehingute arv 1,7 protsenti ja ostu-müügitehingute arv 2,6 protsenti.
Tehingute koguväärtus ulatus 4 miljardi euroni, mis oli 1,9 protsenti rohkem kui aasta varem. Erandlikult toimus 2020. aastal kinnisasjadega rohkem tehinguid kui korteriomanditega ja Harjumaa tehingute osatähtsus tehingute koguarvus vähenes.

2020. aastal toimus ligi 48 protsenti tehingutest korteriomanditega ja ligi 51 protsenti kinnisasjadega. Korteriomanditega tehtud tehingute koguarv kahanes kümnendiku. Kinnisasjadega tehtud tehingute koguarv kasvas ligi 16 protsenti, mille põhjus oli hoonestamata maadega tehtud tehingute arvu suurenemine. Tehingute koguväärtus on korteriomandite puhul langenud vähem kui 1 protsent ning kinnisasjade puhul tõusnud 5 protsenti.

Traditsiooniliselt oli kinnisvaraturg aktiivseim Harju maakonnas, kus toimus 2020. aastal ligi 39 protsenti kõikidest tehingutest, mis moodustasid kõikide tehingute koguväärtusest 63 protsenti. Suhtes elanike arvu on Harjumaa turu aktiivsus Eesti üks madalamaid- Harjumaa tehingute arv 10 000 elaniku kohta oli 386, madalam oli see näitaja vaid Ida-Virumaal. Samas kahanes Harju maakonna osatähtsus tehingute koguarvus aastaga 4 protsenti.

Korteriomandite (eluruumide) ostu-müügitehingute arv kahanes 2019. aastaga võrreldes ligi 5 protsenti, kuid koguväärtus kasvas ligi 2 protsenti. Korterite mediaanhinnad erinevad maakonniti märgatavalt. Kõrgeim mediaanhind oli Harju maakonnas (ligi 2000 eurot ruutmeetri kohta) ning madalaim Valga maakonnas (165 eurot ruutmeetri kohta). Maa-ameti kinnisvaraturu ülevaates on toodud kõikide suuremate asulate hinnatasemed, kus toimus vähemalt 5 tehingut.

Hoonestamata elamumaa mediaanhinnad varieerusid 2020. aastal maakonniti oluliselt, kogu Eesti kohta oli mediaanhind 10 eurot ruutmeeter. Haritava maa mediaanhind oli ligi 3600 eurot hektar, metsata metsamaadel ligi 1300 eurot hektar ning kasvava metsaga metsamaadel 4200 eurot hektar.

Vaata 2020. aasta kinnisvaraturu detailsemat ülevaadet SIIN.

Täiendavat infot saab Maa-ameti kinnisvara hinnastatistika päringukeskkonnast

Allikas: Maa-ameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.