Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Rannikuvalve õppusel harjutatakse salakaubavedajate kinnipidamist merel (2021-05-21 08:18:03)


Reedel, 21. mai hommikul harjutab Politsei- ja Piirivalveamet (PPA) koostöös AS Tallink Grupp laeva Sailor meeskonnaga mereoperatsiooni läbiviimist. Osmussaare lähistel peab politsei kinni laeva, mille pardal avastatakse suur kogus salakaupa.

Õppuse stsenaariumi järgi avastab Käpelskärist Paldiskisse suunduva Sailori meeskond pardalt võimaliku salakauba ja seda transportivad inimesed, kes võivad olla ohtlikud reisijatele ja meeskonnale. Eesti vetesse jõudes annab laev turvahäire, palub merevalvekeskuselt abi isikute kinnipidamisel ning annab teada kahtlusest, et kurjategijad võivad üritada ebaseaduslikust kaubast enne sadamasse jõudmist vabaneda.

PPA laevastiku juhtivpiiriametnik Danel Tüüri sõnul on õppuse eesmärk harjutada kõrge riskiga sündmuse lahendamist merel. "Eesti merealal on palju rahvusvahelisi laevateid ning siin liigub nii kohalikke kui ka välismaa veesõidukeid. Kuigi salakaubavedu ja kaaperdatud laevad ei ole Läänemerel igapäevased sündmused, on selliseid näiteid piisavalt palju mujal maailmas. Seetõttu peame meiegi sellisteks ohtudeks valmistuma ja neid sündmusi kiirelt lahendama," selgitas Tüür.

Varahommikul toimuvale õppusele reageerivad politsei üksused, kelle ülesandeks on tuvastada ja kinni pidada võimalikud kurjategijad ning takistada salakauba vedamist ja tõendite hävitamist. "Harjutame sellistel õppustel alati läbi võimalikult realistlikud stsenaariumid, et kontrollida, kuidas erinevad üksused selles olukorras reageerivad, kui kiiresti sündmuskohale jõuavad ning kuidas sündmuse juhtimine ja lahendamine õnnestub. Suur tänu Tallinkile, kellega koostöös saame harjutuse läbi viia võimalikult loomulikes tingimustes," rääkis Tüür.

"Meil on hea meel teha koostööd riigi politsei mereüksustega, turvalisuse ja ohutuse tagamiseks Eesti Vabariigi territoriaalvetes. Tallink panustab järjepidevalt meremeeste kvalifikatsiooni tõstmisse ning hoiab selliste koostööõppuste abil oma töötajate professionaalse taseme kõrgel. Oluline on, et ka praegu kestva tervisekriisi ajal ei jääks sellised tegevused ja ühisõppused unarusse ning Tallink on jätkuvalt valmis ametkondadega koostöös meie ohutust ja turvalisust suurendavates õppustes osalema," kommenteeris Tallink Grupi turvajuht Armand Sõmer.

Sündmusele reageerivad PPA laevastiku laev Kindral Kurvits, Põhja prefektuuri kaater Pikne, eriüksus K-Komando kiirkaatriga M-80 ning PPA lennusalk kopteriga. Eriüksus K-Komando ülesanne on laevale parduda, see läbi otsida, kurjategijad tuvastada ja kinni pidada. Seejärel palutakse sündmuse edasisel lahendamisel abi Kindral Kurvitsa ja Pikne meeskondadelt, et kogu salakaup üles leida ja tõendeid koguda.

Lisaks reageerivatele üksustele osalevad õppusel PPA merevalvekeskus, Lääne prefektuur ning Tallink Sailor meeskond ja Tallinna sadam.

Allikas: PPA teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.