Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kontrollid näitavad, et 98% turustatavatest köögiviljaseemnetest vastab idanevuse nõuetele (2021-05-24 08:24:38)

Kvaliteetne seeme on saagi alus. Põllumajandus- ja Toiduameti kontrollid näitavad, et 98% turustatavatest köögiviljaseemnetest vastab idanevuse nõuetele.

Põllumajandus- ja Toiduamet kontrollis aasta esimese kolme kuu jooksul 13 hulgiladu, mis tegelevad köögiviljaseemnete turustamisega. Kontrolli käigus võeti seemnepartiidest 66 kontrollproovi, et olla kindel nende idanevuse nõuetele vastavuses. Kui viimase seitsme aasta jooksul tehtud proovidest vastas nõuetele keskmiselt 84% kontrollitud köögiviljaseemnepartiidest, siis sel aastal on tulemus 98% ehk ainult ühe proovi tulemus näitas nõuetele mittevastavust. Seemne kvaliteedinõuded on Euroopa Liidus kehtestatud seemne turustamise direktiividega ning Eestis taimede paljundamise ja sordikaitse seadusega.

"Turustatav seeme peab vastama kehtestatud sordiehtsuse ja sordipuhtuse ning kvaliteedinõuetele, et taimekasvatuses kasutatav seeme annaks oodatava majandusliku tulemuse. Turustamise nõuetele mittevastava seemne müük rikub tarbija õigusi ja mõjutab konkurentsitingimusi nõuete järgijate kahjuks" selgitas Põllumajandus- ja Toiduameti mahepõllumajanduse ja seemne osakonnajuht Karin Zereen.Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.