Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
RMK avab Alutaguse rahvuspargi külastuskeskuses elamusekspositsiooni piirkonna aaretest (2021-06-28 08:29:42)


Alutaguse külastuskeskuse uus hoone. Foto: Matti Kämära,
Põhjarannik


Alutaguse külastuskeskuse uus elamusekspositsioon.
Foto: Matti Kämära, Põhjarannik


Esmaspäeval, 28. juunil avatav püsiekspositsioon annab ülevaate rahvuspargi erinevatest kultuuri- ja loodusväärtustest.

"Kauksis paiknev külastuskeskus saab olema kui värav rahvusparki, kus koguda eelteadmisi nende aarete kohta, mida Alutagusel pakkuda on," selgitas RMK külastuskorraldusosakonna juhataja Marge Rammo.

Rahvuspargi aarete all on peetud silmas erinevaid loodus- ja kultuuriväärtusi, mida seal hoitakse ja kaitstakse. "Ekspositsioon annab ülevaate Alutaguse looma- ja taimeriigist, kultuuripärandist ja maastikest," täpsustas RMK külastuskorraldusosakonna loodusteadlikkuse spetsialist Liina Karrofeldt.

Märksõnad, mis kindlasti Alutaguse piirkonda iseloomustavad, on näiteks lendorav, karu, kriivad, struugad, puutumata loodusmaastik, sood ja rabad, eriilmelised metsad, Kurtna järvistu, poluvernikud, Vasknarva linnus ja palju muudki.

"Kõigest sellest saab kokkuvõtva ülevaate ekspositsiooni tutvustavast esitlusest," märkis Rammo. Lisaks esitlusele on igal soovijal võimalik põhjalikumalt uurida just teda Alutagusel paeluva huviväärsuse kohta.

Uus püsiekspositsioon paikneb käesoleval aastal valminud hoones. Seda täiendab keskuse õuealale rajatud väliekspositsioon, millest leiab teavet looduses liikumise võimaluste kohta Ida-Virumaal. Samuti saab siit põgusa ülevaate ka teiste Eesti rahvusparkide kohta.

Alutaguse rahvuspargi külastuskeskuse päralt on mitu hoonet. Varasemalt Kauksi külastuskeskuse nime kandnud majas on jätkuvalt avatud Ida-Virumaa maastikke tutvustav püsiekspositsioon.

"Oleme Kauksi külastuskeskuse Alutaguse rahvuspargi külastuskeskuseks ümber nimetanud just selletõttu, et ta tutvustab rahvuspargi vaatamisväärsusi ning lisaks ka kogu Alutaguse kandi erinevaid maastikke ning siinseid liikumis- ja puhkamisvõimalusi," märkis Marge Rammo. "Kuna pooled RMK looduses liikumise süsteemi kuuluvatest Ida-Virumaa külastusobjektidest asuvad Alutaguse rahvuspargis, saame öelda, et oleme väravaks rahvusparki tulijaile ning kogu Alutaguse kandi väärtuste nautijale."

Alutaguse rahvuspargi külastuskeskus on avatud iga päev kella 10-18. Õueala on avatud ööpäev läbi ning hämaral ajal on stendid valgustatud.Allikas: RMK pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.