Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Politsei tuletab meelde: taotle dokumendid aegsasti ja kasuta iseteenindust (2021-06-30 08:33:14)


Puhkusteperioodil pöördub üha enam inimesi politsei teenindussaalidesse uusi dokumente taotlema. Politsei tuletab meelde, et dokumendid tuleb taotleda aegsasti ning soovitatavalt iseteeninduses, mida kasutab üle 40% taotlejatest.


Lääne-Harju politseijaoskonna teenindustalituse juhataja Tiina Rekkaro räägib, et suveperioodil külastab teenindussaale tavapärasest enam dokumentide taotlejaid, mistõttu on teenindussaalides oluliselt pikenenud ootejärjekorrad. "Selleks, et vältida kuumadel päevadel tundide viisi järjekorras seismist, soovitame dokumendid taotleda mõne minutiga iseteeninduses. Esmalt tuleks enda arvutis või nutiseadmes külastada aadressi iseteenidus.politsei.ee. Kui inimesel on olemas nõuetekohane foto ja tema sõrmejäljed kehtivad, saab dokumendi taotleda teenindussaali tulemata. Kui andmed on puudulikud, tuleb läbi astuda teenindussaalis olevast digikioskist, milles saab tasuta teha nõuetekohast fotot, anda sõrmejälgi ja allkirjanäidist. Seejärel saab taotlemist mugavalt jätkata iseteeninduses, kuhu digikioskis antud andmed automaatselt edasi liiguvad. Iseteeninduses on dokumentide taotlemine ka soodsam," rääkis Rekkaro.

Ühtlasi tuletab politsei meelde, et dokumentide taotlemist ei maksa jätta viimasele minutile, sest tavakorras dokumentide valmimine võtab aega kuni 30 päeva. "Juhul, kui dokumenti on tarvis kiiremini, tuleks see taotleda kiirkorras, mitte jääda lootma, et tavakorras taotletud dokument valmib kiiremini kui 30 päeva. Kiirkorras taotledes võtab ID-kaardi tegemine aega viis tööpäeva ja passi tegemine kaks tööpäeva," rääkis Rekkaro ja lisas, et valminud dokumendile järele tulemiseks tasub broneerida aeg aadressil broneering.politsei.ee - nii saab dokumendi kätte ilma järjekorrata.

"Samuti tasub meeles pidada, et Eesti pass ei ole kohustuslik dokument ning kui inimese töö ei ole seotud reisimisega, ei ole passi aegumisel uue taotlemisega kiiret. Passi on vaja reisimiseks inimestel, kel puudub kindel kodakondsus. Eesti kodanikel on passi tarvis vaid reisimiseks väljapoole Euroopa Liitu, Euroopa Liidu siseselt piisab ID-kaardist," lisas Rekkaro.

Sel aastal on kokku esitatud 110 199 dokumenditaotlust, neist 45 092 taotlust iseteeninduses.

Allikas: PPA teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.