Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kinnisvaraturg III kvartalis veidi rahunes (2021-10-21 08:54:32)

Maa-ameti andmetel tehti 2021. aasta III kvartalis kinnisvaraturul ligi 14 600 ostu-müügitehingut, sealhulgas kinnisasjad, korteriomandid ja hoonestusõigused. Ostu-müügitehingute koguväärtus oli III kvartalis ligi 1,3 miljardit eurot, mis on viimase 15 aasta kolmas tulemus.Võrdluses rekordilise 2021. aasta II kvartaliga, kus tehingute rahaline maht küündis 1,43 miljardi euroni, on III kvartali tehingute koguväärtus 10 protsenti madalam.

Tehingute arv oli 9 protsenti ja koguväärtus 39 protsenti suurem kui aasta tagasi samal ajal. Eelnenud rekordilise kvartaliga võrreldes oli tehingute arv 11 ja tehingute koguväärtus kümnendiku madalam. Sellele vaatamata on III kvartali tehingute rahalise mahu puhul tegemist Eesti kinnisvaraturu viimase 15 aasta kolmanda tulemusega. Aastases võrdluses kasvas hoonestamata maade koguväärtus 37 protsenti, hoonestatud maade 67 protsenti ning korteriomandite 24 protsenti. Võrreldes eelnenud kvartaliga vähenes enim ehk 28 protsenti hoonestamata maade käive, hoonestatud maade ning korteriomandite käive vähenes vastavalt 2 ja 6 protsenti.

Korteriomanditega tehti tänavu III kvartalis 7830 ostu-müügitehingut, sealhulgas eluruumidega 6658. Eluruumidega tehinguid oli 2021. aasta III kvartalis 13 protsenti rohkem kui aasta tagasi, eelneva kvartaliga võrreldes aga 3 protsenti vähem. Eluruumidega tehtud tehingute koguväärtus oli III kvartalis ligi 566 miljonit eurot, see on aastatagusest ajast 24 protsenti rohkem, kuid eelnenud kvartalist 6 protsenti vähem. Võrreldes 2021. aasta II kvartaliga on esmamüükide arv vähenenud 16 protsendi ja järelmüükide arv 1 protsendi võrra. Eelnev on langetanud uute korterite osatähtsuse tehingute koguarvus 14 protsendini, mis on viimase nelja aasta madalaim näitaja.

2021. aasta III kvartalis ületas Tallinna uue korteri keskmine ruutmeetri hind esmakordselt 3000 euro piiri ja oli 3204 eurot. Ruutmeetri aastane hinnakasv oli 18 protsenti, kvartali võrdluses kasvas keskmine hind 9 protsenti. Aastaga on Tallinna uus kolmetoaline korter kallinenud keskmiselt ligi 35 000 eurot ja uus kahetoaline korter ligi 25 000 eurot. Tõusu jätkas ka pealinna järelturu korterite keskmine hind, jõudes 2021. aasta III kvartalis tasemeni 2222 eurot ruutmeeter, sealjuures oli aastane hinnakasv 19 ja kvartaalne 6 protsenti.

Maa-ameti kinnisvara hinnaindeks kasvas 2021. aasta III kvartalis aastases võrdluses 16 protsenti ja eelnenud kvartaliga võrreldes 4 protsenti. Võrreldes eelnenud kvartaliga kasvas korteriomandite hinnaindeks 4 protsenti, hoonestamata maa hinnaindeks 5 protsenti ning hoonestatud elamumaa hinnaindeks 6 protsenti.

Jooksvalt on võimalik statistikaga tutvuda kinnisvara hinnastatistika päringukeskkonnas.
Detailsemate
kuu ja kvartali turuülevaadetega saab tutvuda Maa-ameti kodulehel.

Allikas: Maa-ameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.