Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kinnisvaraturg alustas aastat rahulikult (2022-02-22 09:03:03)


Maa-ameti andmetel toimus 2022. aasta jaanuaris kinnisvaraturul 3768 ostu-müügitehingut. Tehinguid oli 2 protsenti vähem kui aasta tagasi jaanuaris ja eelnenud kuuga võrreldes 29 protsenti vähem.

Jaanuaris tehti kinnisvaraturul ligi 1500 ostu-müügitehingut vähem kui 2021. aasta detsembris. Samas on aasta alguse madalam tehinguaktiivsus kinnisvaraturul tavapärane. Võrreldes aastatagusega oli 2022. aasta jaanuaris ligi 90 tehingut vähem.

2022. aasta jaanuaris tehti eluruumina müüdud korteriomanditega 1882 tehingut, mis on 3 protsenti rohkem kui 2021. aasta samal ajal. Hoonestamata maa tehinguid oli jaanuaris 1016, seda on eelmise aasta sama ajaga võrreldes ligi 9 protsenti vähem. Hoonestatud maa tehinguid oli 590, mida on eelmise aasta sama kuuga võrreldes 13 protsenti vähem.

Tallinnas tehti 718 korteritehingut, mida oli 7 protsenti vähem kui aasta tagasi jaanuaris. Sealjuures vaid 13 protsenti tehingutest tehti uue eluruumiga. Tartus toimus 204 korteritehingut, mis tähendab aastases võrdluses 9 protsendist langust. Iga teine Tartu korteritehing oli esmamüük. Pärnus toimus 64 korteritehingut ning aastases võrdluses kasvas tehingute koguarv 5 protsenti.

Jaanuaris maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 2561 eurot, mis oli eelmise aasta sama kuuga võrreldes 14 protsenti rohkem. Tartus oli korteri ruutmeetri keskmine hind 1913 eurot ja võrreldes aastatagusega jäi hinnatase samaks. Pärnu korteri keskmine hind kasvas aastaga 22 protsenti ja jaanuaris oli ruutmeetri keskmine hind 1754 eurot.

Jooksvalt on võimalik statistikaga tutvuda kinnisvara hinnastatistika päringukeskkonnas.

Kuise turudünaamikaga saab detailsemalt tutvuda Maa-ameti kodulehel.

 

Allikas: Maa-ameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.