Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Lõuna-Eesti maitsete nädal "Metsast taldrikule" tõi taas metsikuid maitseelamusi (2022-11-30 09:20:20)


Novembri esimeses pooles toimunud Lõuna-Eesti maitsete nädalal "Metsast taldrikule" osales kuuest maakonnast 54 kohvikut ja restorani. Pakutavaid erimenüüsid käis nautimas kokku üle 4500 külalise.

Kahekäigulised erimenüüd koos peakoka üllatusega koosnesid toitudest, millesse sobitati oskuslikult erinevaid eestimaiseid metsaande. Juba kolmandat korda toimunud kampaania "Metsast taldrikule" eesmärgiks on aidata kaasa piirkonna toidukultuuri arengule, tõsta esile väärtuslikku kohalikku toorainet, suurendada toidukohtade külastatavust ning toetada piirkonna väiketootjaid. Pakuti erinevaid roogi ulukilihast, kasutati seeni ja marju aga oli innovatiivseid ja uuenduslikke maitseid nagu näiteks oblikaparfee või männikäbijäätis. Ära ei unustatud ka taimetoitlasi - nii mõnigi menüü oli kohaldatav taimetoidu eelistajatele.

Meeldejäävaid maitseelamusi pakuti Tartus ja Tartumaal, Jõgevamaal, Põlvamaal, Valgamaal. Viljandimaal ja Võrumaal. Osalejad jäid valdavalt sündmusega rahule ning saadi inspiratsiooni nii lähemaks kui kaugemaks tulevikuks. Kalevipoja Koja pop-up resto perenaine Annika Oras tõi välja, kui oluline on sellise üle Lõuna-Eesti toimuva kampaania puhul ühine reklaam erinevates kanalites. "Nii leiavad kaugematesse kohtadesse tee ka need toidunautijad, kes muidu on harjunud vaid suuremates linnades einestama," ütles Oras.

Paljud osalejad leidsid, et Lõuna-Eesti maitsete kampaania võiks kesta pikemalt - terve kuu või siis vähemalt 21 päeva. Kampaaniaperioodi pikendamine käis läbi ka eelmise aasta tagasisidest ning korraldajad arutavad seda uuesti järgmisel aastal maitsete nädalat ette valmistades. Lõuna-Eesti turismiklastri juht Kaia Lehtsaar tõdes, et piirkonnaülene koostöö Lõuna-Eesti maakondade vahel on selle kampaania elluviimisel läbi aastate väga hästi õnnestunud. "See on loonud hea ja tugeva pinnase ühise Lõuna-Eesti turundamisele," lisas Lehtsaar.

Lõuna-Eesti maitsete nädalat korraldasid Tartu linn, Lõuna-Eesti turismiklaster, SA Tartumaa Turism, Tartu Ärinõuandla, Jõgevamaa Koostöökoda, Jõgevamaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskus, Põlvamaa Arenduskeskus, SA Valgamaa Arenguagentuur, Võrumaa Arenduskeskus ja Viljandimaa Arenduskeskus.

Maitsete nädalaga seotud kulud kaetakse osaliselt Euroopa Regionaalarengu Fondist prioriteetse suuna 5 "Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete ja piirkondliku ettevõtluse arendamine" meetme "Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine" tegevuse 5.4.2. "Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks" raames.

Allikas: Tartu uudised


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.