Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kutsehariduse tihedaim rebimine käib matkajuhi erialal (2020-08-13 08:31:11)


Luua Metsanduskoolis lõppes vastuvõtt ning kõige tihedama konkursiga eriala on matkajuht, kuhu kandideerib 7,85 inimest kohale ning see on ühtlasi üks suurimaid konkursse Eesti kutseõppeasutuste ajaloos.

Luua Metsanduskooli järgmised erialaeelistused sessiooniõppurite hulgas on maastikuehitaja (4,25 inimest kohale) ning arborist (3,29 inimest kohale). Noorte seas, kes soovivad kutsega koos omandada ka keskhariduse, oli sel aastal populaarseim harvesterioperaatori eriala, kuhu kandideeris enam 2,42 soovijat kohale.

"Meie eesmärk on, et Eesti looduses ja metsades toimetaksid tulevikus targad, oskuslikud ja vastutustundlikud inimesed. Oleme arenemas metsanduse kompetentsikeskuseks, kus omandatakse parim praktiline metsanduslik haridus eri tasemetel, kuid üha enam on ühiskonnas vajadus looduse vahendajate ja mõtestajate järele ning matkajuhi eriala selle võimaluse tagab. Meie lõpetajatel on ees suur tööpõld ning on väga palju tööandjaid, kes meilt spetsialiste ootavad - näeme kindlalt, et looduses töötamine on tõusutrendis," tunnustas Luua Metsanduskooli direktor Haana Zuba-Reinsalu kutseharidusse pürgivate inimeste valikuid.

Luua Metsanduskoolis õpib täna ligi 70% õppuritest sessiooniõppes, mis näitab, et kutseharidusse tullakse kannapööret tegema igas eluetapis ning oskuste omandamine on muutumas üha olulisemaks trendiks. "Meie õppurite hulgas on neid, kes tulevad varasemale kõrgharidusele omandama juurde päris oskusi ning ka neid, kel on omandatud eriala sootuks teises valdkonnas ja kes on hilisemas eas leidnud oma tõelise kutsumuse," lisas Haana Zuba-Reinsalu.

Luua Metsanduskool on ainus praktilist metsandusharidust andev kutseõppeasutus Eestis, kust sirguvad loodusvaldkonna tulevased tipptegijad. Metsanduskoolis õpib ligi 500 õpilast, õppida saab 10 erialal.

Allikas: Luua Metsanduskooli pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.