Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kolm Eesti ettevõtet kandideerib Euroopa Keskkonnaauhinnale (2020-10-27 09:00:05)


Roofit Solar Energy, Estanc ja Reverse Resouces on nomineeritud Euroopa keskkonnaauhinnale. Auhinnagala "European Business Award for the Environment 2020-21" toimub 3. novembril.

Roofit Solar Energy OÜ kandideerib keskkonnasõbraliku toode valdkonnas. Roofit.solar on kiirelt arenev Eesti ettevõte, kes on välja arendanud maailmas unikaalse monokristalsete ränielementidega integreeritud metallist katusematerjali. Innovatiivne päikesekatus näeb välja nagu traditsiooniline teraskatus ja on elektriliselt sama võimas nagu tavalised päikesepaneelid. 2018. aasta võitis ettevõtte Keskkonnaministeeriumi keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursil investeerimisauhinna .

Estanc AS jõudis keskkonnajuhtimise kategoorias Euroopa parimate hulka. Ettevõte valmistab projektipõhist protsessitehnikat, olles spetsialiseerinud soojusvahetite, skruuberite ja survemahutite valmistamisele. Ringmajanduse väärtustamiseks on neil täna survekatsetel kasutusel vihmavesi ning sel viisil hoitakse kokku miljon liitrit puhast joogivett, lisaks kasutavad nad taastuvatest allikatest toodetud elektrit ning kontori põrandaid katavad ookeanist korjatud plastikust tehtud vaibad.

Reverse Resouces on nomineeritud äri ja rahvusvahelise koostöö kategoorias. Ettevõte tegeleb protsesside ja toetava tarkvara arendamisega rõivatootmistehastes tekstiilijääkide välja selgitamiseks ja taaskasutusse suunamiseks. Sihtgrupiks on rõivatootmise tehased, tekstiilijääkide töötlejad, jääkide tarnijad (kogumine, ladustamise, logistika) ning suured rõivabrändid. Süsteemne koostöö on aluseks ringmajanduse edendamisele Eestis.

"Kolme Eesti ettevõtte jõudmine Euroopa Keskkonnaauhindade finaali näitab meie keskkonnasõbralike ideede ja tootmisviiside kõrget taset," ütles keskkonnaminister Rene Kokk. " Järgmisel teisipäeval on põhjust auhinnagalal meie omadele pöialt hoida."

Auhinnagala "European Business Award for the Environment 2020-21" lõputseremoonia toimub 3. novembril. Täpsem info võistluse kohta: https://ec.europa.eu/environment/awards/finalists_2020.html

 

Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.