Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Järgmise aasta kalastuskaardi taotlusi saab esitada detsembrikuu algusest (2020-11-26 08:20:47)

Kalastuskaardi taotlusi 2021. aastaks saab esitada alates teisipäevast, 1. detsembrist 2020. Kalastajal tuleb enne uue taotluse esitamist veenduda, et eelnevate lubade püügiaruanded on esitatud.

Paberkandjal taotlusi saab Keskkonnaameti spetsialistidele otse üle anda vaid detsembrikuu esimesel päeval vahemikus kell 9-10 ameti kontoris. Paikades, kus kliente on rohkem, võetakse taotlusi vastu kontori parklas olevas autos. Hiljem saab täidetud taotlused jätta kontori postkasti või osta kalastuskaardi internetist aadressil pilet.ee.Teave selle kohta on ameti kodulehel ja kontorite välisustel.

"Taotlust paberkandjal meie kontori juures esitades palume kanda maski ja hoida teistega kahemeetrist distantsi. See on oluline, et hoida klientide ja töötajate tervist," ütles Keskkonnaameti klienditeeninduse juht Meelika Tamberg. "Kuna enamik kalastuskaarte antakse nüüd nädalaks, peaks neid jaguma rohkematele huvilistele."

Kontor

Vastuvõtmise koht

Lisainfo

Haapsalu

Kontoris

5 234 410

Jõgeva

Kontoris

53 662 619

Jõhvi

Kontoris

53 004 038

Kuressaare

Parklas olevas autos

5 234 410

Kärdla

Parklas olevas autos

5 234 410

Pärnu

Kontoris

5 234 410

Rakvere

Parklas olevas autos

53 004 038

Rapla

Parklas olevas autos

53 004 038

Räpina

Parklas olevas autos

53 662 619

Tallinn
(Viljandi mnt)

Parklas olevas autos

53 004 038

Tartu

Parklas olevas autos

53 662 619

Valga

Kontoris

53 662 619

Viljandi

Parklas olevas autos

53 662 619

Võru

Parklas olevas autos

53 662 619

Palmses, Penijõel, Türil, Otepääl ja Tallinnas Narva maanteel taotlusi vastu ei võeta.

Soovitatav on taotlus eelnevalt kodus ära täita. Taotluste blanketid saab alla laadida Keskkonnaameti kodulehelt või küsida eelneval kokkuleppel lähimast Keskkonnaameti kontorist. "Näiteks Tartu, Räpina, Jõgeva, Pärnu ja Jõhvi kontorites on taotlused juba trükitud kujul kõigile kättesaadavad. Kalastuskaarti saab mugavalt taotleda ka internetis aadressil www.pilet.ee," nentis Meelika Tamberg.

Taotluse võib Keskkonnaametile saata ka postiga või digiallkirjastatult e-kirja teel. "Sel juhul tuleb arvestada, et taotluse esitamise tähtajaks loetakse selle Keskkonnaameti dokumendiregistris registreerimise kuupäeva ja kellaaega. Registreerimise aeg on saatmise ajast kindlasti hilisem," sõnas Keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja Aimar Rakko.

Kalastuskaardid annab Keskkonnaamet taotluste laekumise ajalises järjekorras. Lubade hulk on veekoguti piiratud.

Enne kalastuskaardi taotlemist tuleb kindlasti üle vaadata, et kohustuslik püügiaruanne oleks esitatud. "Kui aruanne on esitamata, ei saa uut kalastuskaarti taotleda. Lihtsaim viis võlgnevuse kontrollimiseks on teha seda pilet.ee keskkonnas," rääkis Aimar Rakko. Vajadusel võib aruande esitamise kohta uurida ka Keskkonnaameti vee-elustiku spetsialistidelt. Kalastuskaardi taotlemise ja püügiaruande esitamise kohta saab täpsemalt lugeda Keskkonnaameti kodulehelt.

2021. aastal saab merele, siseveekogudele ja Võrtsjärvele osta võrgupüügiks ainult nädalasi kalastuskaarte. Kuuajased võrguload jäävad esialgu kehtima vaid Peipsi, Pihkva ja Lämmijärvele.

· Kalastuskaarti on vaja nakkevõrguga, õngejadaga, vähinataga, vähimõrraga, kadiskaga, liiviga või kuuritsaga püüdmiseks. Samuti on see nõutud kalastamisel õngpüünistega Endla ja Silma looduskaitsealal, Matsalu rahvuspargis ja mõnedel lõheliste jõgedel spinningu ja lendõngega püüdmiseks. Silma looduskaitsealale saab luba taotleda vaid internetist.

· Ajutiste püügikitsenduste, harrastuspüügiõiguse tasu ja püügivahendite piirarvu kohta harrastuskalapüügil 2021. aastal saab pikemalt lugeda vastavast määrusest Riigi Teatajas.

· Vähipüügiks väljastab Keskkonnaamet püügilube alates 1. juulist 2021.Allikas: Keskkonnaameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.