Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Reedel, 27. novembril kuulutatakse välja tänavused parimad mahetootjad ja mahetooted (2020-11-27 08:02:55)

Reedel, 27. novembril kuulutatakse mahepõllumajanduse aastakonverentsil välja konkursside "Parim mahetootja 2020" ja "Parim mahetoode 2020" võitjad.


"Mahepõllumajanduse sektor on viimastel aastatel järjepidevalt kasvanud nii Eestis, Euroopas kui ka mujal maailmas. Meie tarbijaini jõuab üha laiem ja rikkalikum valik kodumaiseid mahetooteid. Tarbija väärtustab mahetoodangut ning usaldab mahetootmise kõrgemaid standardeid. Soovin tänada kõiki tublisid mahetootjaid, kes on andnud oma panuse mahepõllumajanduse arendamisse," ütles maaeluminister
Arvo Aller.

Parima mahetootja tiitli kandidaadid
  • Martin Vallikivi, Männaka OÜ, Hiiumaa - põllukultuuride ja piimakarjakasvatus  • Arnold Kivistik, Kiige talu, Harjumaa - heinaseemne- ja teraviljakasvatus  • Kuldar Kuld, Lalluka OÜ, Jõgevamaa - põllukultuuride kasvatus  • Harro Rannamets, Ehe Mesi OÜ, Lääne-Virumaa - mesindus  • Merle ja Mart Leibur, Kolotsi talu OÜ, Võrumaa - kitsekasvatus ja piima töötlemine  • Raido Raba, ettevõtted Uus-Vainu OÜ, Palli Farm OÜ, Vainu Talu OÜ, Läänemaa - põllukultuuride ja lihaveisekasvatus


Mahetoote konkursile esitati kokku 52 toodet 23 ettevõttelt. Parimad tooted valiti kahes kategoorias: parim mahetoit ja parim mahejook, mõlemas oli 26 toodet.

Parima mahetootja ja -toote konkursside võitjad kuulutatakse välja reedel, 27. novembril mahepõllumajanduse aastakonverentsi raames toimuval auhinnatseremoonial, mis algab kell 11.20.


Taust

Parima mahetootja ja -toote konkurss toimub üheteistkümnendat korda. Konkursse korraldab Maaeluministeeriumi tellimisel Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus koostöös Mahepõllumajanduse Koostöökoguga. Parim mahetoode valitakse koostöös Eesti Kulinaaria Instituudiga.

2019. aastal valiti parimaks mahetootjaks lihaveisekasvatusega tegelev ettevõte Vilsi OÜ Valgamaalt. Parim mahetoit oli Saaregurmee OÜ tootesari BabyCool ja parim mahejook Peenjoogivabrik Nudist OÜ vahuvein Rabarbra Brut Organic.Allikas: Maaeluministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.