Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Põllumajandus- ja Toiduamet: oliivõlide kontrollide tulemused vastasid nõuetele (2021-06-29 08:28:34)

Plaanilise järelevalve käigus võeti proovid kahelt extra neitsioliivõlilt, mõlemad tootepartiid vastasid esitatud kategooria nõuetele. Amet jätkab oliivõlide kontrollimistega.

Põllumajandus- ja Toiduamet (PTA) kontrollib igas kvartalis oliivõlipartiisid, mis satuvad valimisse riskianalüüsi põhjal. "Seekord jäi valikusse kõige kõrgem oliivõli kategooria, sest ametile teadaoleva info põhjal esineb ka mujal riikides kõige rohkem just selle kategooria võltsimisi," selgitas PTA turukorralduse peaspetsialist Ave Raie. "See on ka mõistetav, kuna ekstra neitsioliiviõli on kõige väärtuslikum ja hinnalisem," lisas Raie.

Lisaks proovivõtule hindavad ametnikud ka oliiviõlide märgistusi ning seda siis juba kõikide kategooriate puhul, tavaliselt vaadatakse üle kõik kaupluses olevad tooted. Seekord kontrolliti Carapelli organic extra virgin olive oil ja CORVINO OLIO GREZZO, olio extra vergine di oliva, mõlema õli päritolumaa on Itaalia. Kuna mõlemad oliivõli tootjad on ka mahetootjad, uuriti muuhulgas ka mahe nõuetele vastavust.

Carapelli organic extra virgin olive oil, 500 ml, partii nr L1105T, parim enne 28.02.2022, õli proovid võeti Rimi Eesti Food AS kauplusest.
CORVINO OLIO GREZZO, olio extra vergine di oliva, 500 ml, partii nr L982202, parim enne 31.08.2022, proov võeti Alberto Verde OÜ kauplusest ehk BIO4YOU.

Oliiviõlide proovid võeti aprillis ja saadeti analüüsimisele. Oliiviõli analüüsimine sisaldab 70 erineva näitaja analüüsimist ja organoleptilist hinnangut ehk lõhna, välimuse ja maitse analüüsimist. Protsess on pikk ja analüüsi tulemused selgusid käesoleval kuul. Mõlema õli proovide tulemused vastasid kõrgema kategooria nõuetele ja ka mahetootja nõuded olid täidetud.

Amet jätkab oliivõlide kontrollidega ka edaspidi.

Neitsioliiviõlid liigitatakse kolme kategooriasse -ekstra-neitsioliiviõliks, neitsioliiviõliks ja lambiõliks. Lambiõli ei ole oma madalate kvaliteediomaduste tõttu mõeldud jaemüügis turustamiseks ja seda kasutatakse tööstuses. Siinkohal ei tohi neitsioliiviõli lambiõli kategooriat segi ajada ehituspoodides müügil oleva lambiõliga, sest tegemist on erinevate toodetega.Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.