Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Valmisid veebirakendused surnuna leitud metsseast ja linnust teavitamiseks (2021-10-01 09:13:09)


Põllumajandus- ja Toiduametit saab surnuna leitud metsseast ja linnust teavitada rakenduste kaudu.

Põllumajandus- ja Toiduameti (PTA) loomatervise ja -heaoluosakonna juhataja Olev Kalda sõnul on mõlemad nutilahendused vajalikud abivahendid nii ametile kui ka sea- ja linnupidajatele ja jahimeestele. "Valminud rakendused on lihtsasti kasutatavad, edastavad andmeid reaalajas ning võimaldavad ametil teavitustele operatiivsemalt reageerida ja saada ülevaadet sigade Aafrika katku (SAK) ja lindude gripi levikust looduses," selgitas Kalda.

"Teave surnuna leitud metssigade ja -lindude kohta aitab kaasa SAKi ja lindude gripi leviku piiramisele. Kui teame haiguste leviku ulatust, siis on nii loomapidajatel kui PTAl võimalik tõhusamalt teha endast olenev, et ära hoida nende taudide jõudmist kodusigade ja -lindudeni," kirjeldas Kalda.

Surnuna leitud metsseast saab teavitada aadressil https://seakatk.ee/teata ja linnust aadressil https://linnugripp.ee/teataarvuti, mobiiltelefoni või muu nutiseadme kaudu. Samuti saab märkida leiukohad kaardile. Rakendused on nii eesti, inglise kui ka vene keeles.

Rakendustest saab vaadata ka kõiki varem kaardile märgitud surnuna leitud metssigade või lindude leiukohti. Kaartide andmete põhjal saavad leiukohtade läheduses asuvad sea- ja linnupidajad veelgi hoolsamad olla.

Lindude gripp ja SAK on väga ohtlikud haigused, mis põhjustavad lindude ja loomade massilist haigestumist ja suurt suremust, sh majanduslikku kahju. Selleks, et ennetada haiguste levikut, tuleb uurida surnuna leitud metssigu ja linde. SAKi kohta saab rohkem lugeda siit ja lindude gripi kohta siit.

Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.