Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Minister Savisaar: Uus toetus vähendab metsaomanike ebavõrdsust (2022-04-05 08:41:34)

Keskkonnaminister Erki Savisaar täiendas erametsanduse toetamise määrust, lisades uue toetuse - väljaspool Natura 2000 võrgustiku ala asuvate erametsaalade piirangute hüvitamise toetuse.

"Uus toetus aitab vähendada seni valitsenud ebavõrdsust Natura 2000 võrgustikus asuvate ja väljapoole seda jäävate erametsamaade omanike vahel ning annab ühtlasi panuse loodusväärtuste suurendamisse," ütles keskkonnaminister Erki Savisaar.

Tänasest saavad metsatoetust taotleda ka sellised erametsaomanikud, kelle metsamaad jäävad väljaspool Natura 2000 võrgustikku ja kaitstavate alade sihtkaitsevööndeid. Seega on toetust võimalik saada nii kaitstavate alade piiranguvööndites, hoiualadel kui ka maadel, mille puhul on minister algatanud kaitse alla võtmise.

Toetuse suuruseks on 60 eurot hektari kohta.

Kaitsealade ja püsielupaikade piiranguvööndis on lubatud säästev majandustegevus, mis tähendab piiranguid uuendusraie tegemisele, raielangi suurusele ja kujule. Samuti rakendatakse metsa vanusekoosseisule ning raie tegemisele ka ajalisi piiranguid, mis on vajalikud koosluse või sellesse kuuluva kaitsealuse liigi säilimiseks ja elutingimuste parandamiseks.

Hoiualadel on keelatud metsaraie, kui see võib rikkuda kaitstava elupaiga struktuuri ja funktsioone ning ohustada elupaigale tüüpiliste liikide säilimist. Iga kaitstava ala kohta on kehtestatud kaitse-eeskiri, mis määrab kindlaks ala kaitse-eesmärgid ning kaitsekorralduslikud nõuded. Kaitstavatel aladel metsade majandamise piirangud on vajalikud keskkonnakaitse eesmärkide täitmiseks ning bioloogilise ja maastikulise mitmekesisuse säilitamiseks.

Toetust on võimalik taotleda Erametsakeskusest, infot ja abi saab e-posti aadressil siseriiklik@eramets.ee või telefonidel 5668 3263, 5683 3428.

Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.