Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Teisipäeva õhtul tehakse Tartu raekoja kellamängule hooldust (2022-05-31 07:58:13)


Teisipäeva, 31. mai õhtupoolikul tehakse Tartu raekoja kellamängule plaanilist hooldust. Kohal on Hollandi kuningliku valukoja insener Martijn van Vliet.

"Vaatamata sellele, et viimane hooldus toimus 2018. aastal, on Tartu kellamäng heas seisukorras, korrastamist vajavad mõned löögimehhanismid, mis töötavad ebastabiilselt ja ei loe elektroonilist nooti alati välja," selgitas raekoja kellamängu projektijuht Merle Kollom. Pandeemiast tingitud piirangute tõttu ei ole hooldust olnud vahepealsetel aastatel võimalik olnud tellida.

Hooldustöö põhisisu on kogu kelladekomplekti ja kõikide kinnituste kontroll ning seadistamine, löögimehhanismide õlitamine. Eraldi tähelepanu pööratakse löögimehhanismide (haamrite) asendile, mis aja jooksul võivad liikumise tõttu veidi paigast nihkuda. Ühtlustatakse ka haamrite löögitugevust, et üldine kõlapilt oleks raekoja torni all igast neljast küljest kuulatuna samas dünaamilises kõlatugevuses. Vajadusel jätkub töö 1. juuni hommikupoolikul.

Hooldustööde ajal võib esineda häireid igal veerandtunnil kõlavate kellalöökidega.

Allikas: Tartu uudised


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.